Automatyka rolet

Zdjęcie przedstawia zastosowanie produktu Automatyka rolet

Zastosowanie

Automatyka zastosowana w roletach zewnętrznych skutecznie podnosi komfort ich użytkowania. W budownictwie jedno- i wielorodzinnym pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad systemem rolet zewnętrznych, odpowiada również za wyższy stopień bezpieczeństwa. 

Zdjęcie przedstawia dane techniczne produktu Automatyka rolet

Dane techniczne

Roletami napędzanymi silnikami elektrycznymi można sterować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to bezpośrednie sterowanie za pomocą przełącznika roletowego. Drugi to zdalne sterowanie przy pomocy nadajników, dzięki wbudowanemu w napędzie radioodbiornikowi.
Napędy roletowe sterowane bezpośrednio za pomocą przełącznika występują w dwóch wersjach. Pierwsza posiada wbudowany system wykrywania przeszkód i oblodzeń. To bardzo przydatna funkcja, ponieważ zapobiega wyłamaniu lameli w momencie opuszczania rolety, gdy ta napotka przeszkodę, czy rozerwania pancerza wtedy, kiedy chcemy otworzyć roletę, a listwa dolna jest przytwierdzona do podłoża lub pancerz jest oblodzony. W drugiej wersji napędy nie posiadają tego rozwiązania. Napędami tymi można sterować za pomocą przełączników typu dół-góra oraz, dla zabezpieczenia dostępu dla niepowołanych osób, przełącznikami kluczykowymi. 
W przypadku napędów z wbudowanym radioodbiornikiem, mamy do czynienia również z dwiema wersjami: jedna z funkcją wykrywania przeszkód i oblodzenia i druga pozbawiona tej funkcji.
W przypadku napędów tak i zwykłych jak i z radioodbiornikiem, posiadających wbudowaną funkcję detekcji przeszkód i oblodzenia, niezbędnym do jej prawidłowego działania jest zawieszenie pancerza rolety na rurę nawojową za pomocą tzw. wieszako–blokad. Wieszako-blokady, obok wspomagania systemu detekcji przeszkód , pełnią też skuteczną funkcję zabezpieczającą przed próbami podważenia pancerza rolety od zewnątrz. 
Napędami posiadającymi radioodbiorniki można sterować za pomocą nadajników (pilotów)w formie przenośnej w systemach jedno-, pięcio- i szesnastokanałowych. 

Zdjęcie przedstawia eksploatację produktu Automatyka rolet

Eksploatacja

Napędami roletowymi można sterować za pomocą:

  • przełączników roletowych typu góra/dół
  • przełączników kluczykowych
  • nadajników (pilotów)
  • radiowych klawiatur kodowych
  • central radiowych
  • oraz urządzeniami mobilnymi typu smartfon czy tablet ( osobno na ten temat w Inteligentny dom z Somfy)

Warianty

Ramki nadajników naściennych można zamówić w kilku wersjach kolorystycznych. Dodatkowo nadajniki mogą posiadać wbudowane programatory czasowe, dzięki którym można zaplanować dokładne godziny otwarć i zamknięć rolet dla każdego dnia tygodnia, można też posłużyć się wbudowanym trybem kalendarza, pozwalającym przez cały rok otwierać się roletom o świcie, a zamykać o zmierzchu. Nadajniki te posiadają również tzw. tryb securit, który po aktywowaniu o nieregularnych porach w ciągu doby otwiera i zamyka rolety, symulując tym obecność mieszkańców w domu. 
Nadajniki z programatorem czasowym występują w wersji jedno-kanałowej dla nadajnika naściennego i pięcio-kanałowej dla nadajnika przenośnego.
Dodatkowo nadajniki mogą posiadać wbudowane programatory czasowe, dzięki którym można zaplanować dokładne godziny otwarć i zamknięć rolety dla każdego dnia tygodnia. Wystepują formie przenośnej jako pilot w systemie szescio-kanałowym oraz jako bezprzewodowe przełączniki naścienne w systemie jednokanałowym. 
Firma ROL-DOM należy do elitarnego grona partnerów następujących systemów automatyki roletowej:

    • Simu
    • Somfy

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - <p><strong>                                      </strong></p>

                                      

Skontaktuj się z nami - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta
+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl

Szybki kontakt

Nasz przedstawiciel - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta
+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl


Nasz przedstawiciel - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>