Bramy przemysłowe rolowane

Zdjęcie przedstawia zastosowanie produktu Bramy przemysłowe rolowane

Zastosowanie

Bramy przemysłowe rolowane stanowią zabezpieczenie otworów budowlanych hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych przed niepożądanym dostępem, włamaniem i czynnikami atmosferycznymi. To bramy, które są usytuowane za otworem budynku wewnątrz obiektu. Można je również stosować jako bramy oddzielające pomieszczenia wewnętrzne. Bramę przemysłową rolowaną można zamontować zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowopowstających. Główną ich zaletą jest zwijany płaszcz na rurę nawojową umieszczoną w nadprożu , dzięki czemu pozostaje do wykorzystania o wiele więcej wolnej przestrzeni w porównaniu z innymi rodzajami bram.

Zdjęcie przedstawia dane techniczne produktu Bramy przemysłowe rolowane

Dane techniczne

Kurtyna bramy rolowanej jest wykonana z aluminiowego, ekstrudowanego profilu PE 100. Kształt oraz grubość jego ścianek dobrano tak, aby zbudowaną z niego kurtynę cechowała stabilność i odporność na działanie czynników mechanicznych. Maksymalny gabaryt bramy może osiągać powierzchnię 35 m². Dodatkowo, dzięki zastosowaniu profilu PER100, można uzyskać w bramie dodatkowe doświetlanie pomieszczenia. 
Zgodnie z obowiązującymi normami, brama przemysłowa jest standardowo wyposażona w zabezpieczenie przeciwspadowe (między innymi hamulce bezpieczeństwa rury nawojowej) oraz przeciwko przygnieceniu podczas zamykania (np. krawędziowe listwy bezpieczeństwa oraz zestawy fotokomórek). W przypadku awarii zasilania, bramę można otworzyć za pomocą awaryjnego napędu ręcznego.

Zdjęcie przedstawia eksploatację produktu Bramy przemysłowe rolowane

Eksploatacja

Kurtyna jest zwijana na stalową rurę nawojową osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i łożyskowanie. W przypadku bram montowanych w obrębie nadproża, należy zwrócić uwagę na jego minimalną wysokość, niezbędną dla zabudowy. Ze względu na sposób osadzenia rury nawojowej można podzielić rolowaną bramę przemysłową na dwa rodzaje:

  •  na konsolach jezdnych: BPR/KNJ
  •  na konsolach stałych: BPR/KNS

Rolowane bramy przemysłowe dostarczamy wyłącznie w połączeniu z napędem elektrycznym. Standardowe sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz budynku. W zależności od potrzeb można zastosować sterowanie radiowe lub inne wybrane kombinacje urządzeń sterujących elektrycznie.

Warianty

Na życzenie klienta profile i prowadnice są dostępne w szerokiej palecie kolorów RAL, przy zastosowaniu techniki lakierowania proszkowego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta
+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl

Skontaktuj się z nami - <p><strong>                                      </strong></p>

                                      

Opinie klientów

P.P.H.U. ROL-DOM S.C.

Galeria

Zdjęcie z galerii produktu Bramy przemysłowe rolowane
Zdjęcie z galerii produktu Bramy przemysłowe rolowane
Zdjęcie z galerii produktu Bramy przemysłowe rolowane

Szybki kontakt

Nasz przedstawiciel - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta
+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl


Nasz przedstawiciel - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>