Kraty rolowane

Zdjęcie przedstawia zastosowanie produktu Kraty rolowane

Zastosowanie

Kraty rolowane aluminiowe instaluje się w celu zabezpieczenia przy jednoczesnym eksponowaniu wnętrz witryn sklepowych, przejść w galeriach handlowych, pomieszczeń biurowych, bankowych itp. Można je zakładać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Zdjęcie przedstawia dane techniczne produktu Kraty rolowane

Dane techniczne

Na każdą kratę rolowaną składa się kilka kluczowych elementów:

  • Kurtyna wykonana z aluminiowych paneli kratowych z prostokątnymi otworami oraz paneli dodatkowych pełnych o wysokości od 52 do 80 mm i o grubości miejsca łącznia od. 13 do 2. Na szczególne życzenie w kratach można zastosować  przezierne wypełnienie z plexiglasu.
  • Skrzynka, do której nawija sie krata rolowana (kraty małogabarytowe). Wykonuje się ją z ekstrudowanego aluminium powlekanego dwuwarstwowo lakierem w systemie PUR-PA,odznaczającym się  podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Wysokość skrzynki to 250, 300, 350mm w zależności od powierzchni kraty.
  • Prowadnice, czyli nieruchome koryta, w których przesuwa się krata rolowana. Są produkowane z usztywniającego ekstrudowanego aluminium.
  • W przypadku krat wielkogabarytowych stosuje się  konsole stalowe ocynkowane ogniwowo, po których porusza się wałek nawojowy kraty rolowanej.
  • Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kraty rolowane są wyposażone w zabezpieczenia przeciwspadowe w postaci hamulca elektromagnetycznego (tzw. abrol), oraz w zabezpieczenie chroniące przed przygnieceniem w postaci fotokomórek lub krawędziowych listw bezpieczeństwa.
Zdjęcie przedstawia eksploatację produktu Kraty rolowane

Eksploatacja

Kraty rolowane są podnoszone i opuszczane elektrycznie przy pomocy odpowiednio dobranych napędów. 
Dla małogabarytowych krat będą to napędy tubowe. Natomiast dla krat wielkogabarytowych zastosowanie mają napędy boczne o przeznaczeniu przemysłowym. 
Sterowanie nimi odbywa się za pomocą przełączników klawiszowych lub kluczykowych. 
Innym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą nadajników (pilotów).

Warianty

Poszczególne elementy kraty rolowanej są malowane proszkowo na standardowe kolory RAL. Opcjonalnie możliwe jest malowanie na dowolny kolor z gamy RAL.
Do wyboru są trzy typy aluminiowych profili kratowych:

PEK 52
PEK 80
PEKO 80

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami - <p><strong>Rafał Stańczyk - doradca klienta</strong></p>+48 606-313-578<br />rafal.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta

+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl

Skontaktuj się z nami - <p><strong>Krzysztof Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 504-151-806<br />krzysztof.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Krzysztof Stańczyk - doradca klienta
+48 504-151-806
krzysztof.stanczyk@rol-dom.pl

Nawigacja

Szybki kontakt

Nasz przedstawiciel - <p><strong>Krzysztof Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 504-151-806<br />krzysztof.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Krzysztof Stańczyk - doradca klienta
+48 504-151-806
krzysztof.stanczyk@rol-dom.pl


Nasz przedstawiciel - <p><strong>Krzysztof Stańczyk - doradca klienta</strong><br />+48 504-151-806<br />krzysztof.stanczyk@rol-dom.pl</p>

Rafał Stańczyk - doradca klienta

+48 606-313-578
rafal.stanczyk@rol-dom.pl